Anonymita na internetu

Anonymita na internetu je základem osobní bezpečnosti v online prostředí. Každá lidská činnost vytváří demaskující projevy, které mohou vést k odhalení jednotlivce. Pokud v online prostředí šíříte názory a/nebo informace, které z nějakého důvodu vadí určitým lidem, může pro vás odhalení znamenat komplikace i v reálném světě. Komplikace mohou být tím závažnější, čím větší je moc lidí, kterým vaše online aktivity vadí. Závažnost důsledků způsobených odhalením může být různá - od kritiky ze strany vašeho okolí, přes problémy v práci či ztrátu zaměstnání, po uvěznění či dokonce osobní likvidaci. Česká (resp. Československá) historie bohužel takové jevy dokládá na nespočtu případů.

Základní pravidla anonymního chování na internetu:1

Krok č.1
Vždy mít zapnuté VPN! Je to základní ochrana. VPN je něco co byste měli zapínat jako první, pokud se chcete pouštět do black-hat operací. Doporučené VPN - 1. OpenVPN ; 2. PacketiX.NET ; 3. UltraVPN ; 4. Hotspot Shield

Krok č.2
Používejte TOR! Co je to Tor? - (The Onion Router) je síť (a zárověň název softwaru – klienta) určená pro ochranu před analýzou a filtrováním provozu ze strany vašeho poskytovatele (organizace, vlády…). Má více funkcí – anonymní a téměř necenzurovatelný přístup k Internetu a možnost provozu služby, u které nikdo nemůže zjistit, kde se fyzicky nalézá, ani ji zcenzurovat. Více na: http://goo.gl/aKIZ2

Krok č.3
Tajná data zacryptujte! Používejte TrueCrypt!! Co je TrueCrypt? TrueCrypt slouží k šifrování disků a vytváření virtuálních zabezpečených jednotek, do kterých můžete ukládat svá data. Díky silnému šifrovacímu algoritmu budou vaše dokumenty v bezpečí před zraky nenechavců. Zašifrovat tedy můžete jak skutečný disk (pevný nebo externí, flash disk atd.), tak speciální soubor, který pak slouží jako úložiště připojené pomocí virtuální diskové jednotky. Zajímavým řešením je zašifrování diskového oddílu, kde je nainstalován operační systém.

Krok č.5
Nepoužívejte nicky jaké máte ve skutečném životě, či na nějaké sociální síti. Tím se zvyšuje možnost toho vás DOXnout (zjíštění vaší identity) Nikdy nikomu nevěřte, ikdyž s ním spolupracujete! Jeho chycení by v tom případě znamenalo, i Vaše chycení! Základní pravidla pro to aby se to nestalo(zdroj: anonky.cz):

  • nezmiňujte jakoukoli přímou politickou příslušnost (neříkejte, že jste registrovaný Pirát, prostě jen prezentujte svoje politické názory)

  • nemluvte o zatčeních (svých nebo o lidí, které znáte)

  • nešiřte informace o aktivitách, kterých se v běžném životě účastníte
  • neříkejte lidem, co v konkrétní denní dobu děláte, neprozrazujte svůj rozvrh (např. mezi 17-19 hod jsem vždy mimo dům)

  • nezmiňujte svůj věk, jakékoli předchozí zaměstnání (citovat svoje schopnosti můžete, ale neposkytujte příliš konkrétních důkazů), neudávejte vaši výšku, národnost nebo zdravotní stav
  • nechlubte se, kde zrovna jste na dovolené
  • neinformujte lidi nepatřící mezi důvěryhodné členy vašeho kanálu o změnách IRC přezdívek
  • nezmiňujte výrobce vašeho PC (nebo přesněji výrobce síťové karty), aniž si změníte MAC adresu

Krok č.6
Nepokoušejte se o DOXing! DOXing Vašich kolegů, nebo DOX pro osobní potěšení je TABU! Pokud se to stane, nejen že Vás anonymous odsoudí, ale také se na Vás zaměří..a věřte, že zjístí kdo jste.

(Mírně upraveno.)

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License